SON DAKİKA HABERİ: Corona virüsü ile ilgili dünyayı sarsan gelişme! Corona virüsü mutasyona uğradı! 49 gün boyunca…

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra tüm dünyaya yayılan corona virüsü salgını ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.

Son olarak Çin’de yapılan bir araştırmada orta yaşlı bir corona virüs hastasını inceleyen uzmanlar şoke eden bir sonuçla karşı karşıya kaldılar. Kişiden alınan numunede mutasyona uğramış bir corona virüsüne rastlandı. Yaşanan bu gelişme dünya basınında son dakika olarak geçildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve on binlerce insanın ölümüne neden olan corona virüsü ile ilgili korkutan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Salgının çıkış yeri olan Çin’de hastalardan toplanan numuneleri inceleyen araştırmacılar endişeleri daha da arttıracak bir sonuç ile karşı karşıya kaldılar. Orta yaşlı bir corona virüsü hastasını inceleyen doktorlar, tam 49 gün boyunca belirti göstermeden vücutta kalan bir koronavirüs ile karşı karşıya kaldılar. Yaşanan bu gelişme dünya basınında son dakika olarak geçildi.

DÜNYA ŞOKTA! CORONA VİRÜSÜ MUTASYONA UĞRADI

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs salgınının başladığı Çin’de hastalardan toplanan numuneleri inceleyen araştırmacılar endişeleri daha da artıracak sonuçlarla karşı karşıya kaldı.

49 GÜN BOYUNCA VÜCUTTA KALAN VİRÜS

Çonçing’teki Askeri Hastane Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada uzmanlar, orta yaşlı bir adamdan elde ettikleri numuneleri inceleyince tam 49 gün boyunca belirti göstermeden vücutta kalan bir koronavirüs tespit etti.

HASTANIN SEMPTOMLARI DÜŞÜK VE ORTA SEVİYEDE

Mutasyona uğramış koronavirüsün 2 ay boyunca insanları hasta edebileceğini duyuran bilim insanları, hastanın semptomlarının düşük ve orta seviyeli olduğunu duyurdu.

DAHA ÖNCE 37 GÜN OLARAK BELİRLENMİŞTİ

Daha önce yapılan araştırmalar arasında en uzun süre hayatta kalarak bulaşan virüs 37 gün boyunca insanları hasta etme riskine sahipti.

Çonçing’teki hastane çalışanları ile birlikte Dalian’daki 967 Numaralı PLA Hastanesi ve Wuhan’daki PLA Genel Hastanesi’nin ortak çalışmasında bu virüsün insanla simbiyotik bir ilişkiye girdiği aktarıldı.

EN ÇOK İZLENENLER

SON DAKİKA HABERİ: Corona virüsü ile ilgili dünyayı sarsan gelişme! Corona virüsü mutasyona uğradı! 49 gün boyunca…

3 min
Maile Gönder