Son dakika haber: Yalnızca tabutuna dokunabildiler! Çöle gömüldü

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs ile ilgili önlemler iyice artırıldı. Son dakika gelen bilgilere göre sokağa çıkma yasağı ilan edilen ülkede, halk son alışverişlerini yapmak üzere pazarlara koşunca kelimenin tam anlamıyla bir kaos oluştu.

Onlarcası yola oturmaları için zorlandı, ardından koruyucu kıyafet giymiş görevliler tarafından ilaçlandı. Bir başka ülkede de, çöle gömülen corona virüs kurbanının tabutuna yakınları yalnızca dokunabildi. İşte dünyadan gelen o yürek sızlatan manzaralar…

Son dakika haber: Dünya üzerinde 800 bin insana bulaşan corona virüs, 40 bine yakın insanın da ölümüne yol açtı. Yeryüzünde salgının ulaşmadığı birkaç ülke kaldı, 200 ülke ve bölge corona virüs kabusuyla savaşıyor.

Halihazırda corona virüsün en hızlı yayıldığı kent olan New York’ta, Covid-19’a yakalananların sayısı 67 bini geçti. New York valisi ve belediye başkanı, ellerinde bir haftalık sağlık malzemeleri kaldığını söylüyor.

ABD donanmasına ait ‘Comfort’ adlı hastane gemi, New York’ta hastanelerin yükünü azaltmak amacıyla Manhattan’a ulaştı. Geminin sabah saatlerinde şehre girişini, uluslararası haber ajansları birçok açıdan fotoğrafladı.

Bugün faaliyete geçmesi beklenen hastane gemi, 1000 yatak kapasiteli. Gemide 12 ameliyathane, bir tane de laboratuvar bulunuyor.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, hastane geminin demirlemesinin ardından yaptığı açıklamada, Trump yönetiminin daha fazla tıbbi malzeme desteği göndermemesi halinde can kayıplarının artacağı uyarısını yaptı.

New York Belediye Başkanı Blasio, “Pazar günü Kıyamet Günü. O güne kadar yardımın gelmesi gerekiyor” diye konuştu.

Salgının merkez üssü haline gelen New York’ta ünlü Central Park’ta da sahra hastanesi kuruluyor. 68 yataklı sahra hastanesi, bugünden itibaren hasta kabul etmeye başlayacağını belirtti. New York’taki bir sağlık çalışanı, Central Park’ta bir bankta oturmuş, hayli düşünceli görünüyor.

ABD’nin kumarhaneleriyle meşhur kenti Las Vegas’ta evsizler boşalan bir otoparkta uyuyor.

Dünyanın en büyük sokağa çıkma yasağını ilan eden Hindistan’da, yaklaşık 1,4 milyar insan evlerinde kalmaya zorlanıyor. Şehirlerde çalışan yaklaşık 100 milyon insan, tren ve otobüs seferleri iptal edildiği için köylerine yürüyerek dönmek zorunda kaldı.

Uttar Pradesh eyaletine bağlı Braeilly kentinde ise, inanılmaz bir görüntü sosyal medyadan paylaşıldı. Bir yola oturmaları içni zorlanan onlarca göçmen işçinin, koruyucu kıyafet giymiş görevliler tarafından ilaçlandığı video kaydı, infial yarattı.

Afrika ülkesi Nijerya’da corona virüs 12 eyalete birden yayılırken, 111 test pozitif çıktı. Salgının önünü kesmek için başkent Abuja ve iki eyalette sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Sokağa çıkma yasağı başlamadan evlerine alışveriş yapmak isteyenler ise, fotoğraftaki tablonun ortaya çıkmasına yol açtı.

Abuja’da serbest dolaşımın son saatlerinde trafik yoğunluğu zirveye çıktı.

Nijeryalı askerler, ellerinde ağır silahlarla yol kontrolü yapıyor.

Reuters haber ajansı, corona virüs günlerinde İstanbul’u havadan fotoğrafladı.

Süleymaniye Camii ve çevresinde, neredeyse hiçbir hareketliliğin olmadığı göze çarpıyor.

Rusya’nın başkenti Moskova’daki Kızıl Meydan’da Pazartesi akşam üstü.

Kızıl Meydan, Salı sabah saatlerinde ise beyaza büründü. Rusya’da, bir hafta boyunca sokağa çıkmak yasak.

Bir corona virüs kurbanı, ailesinden hiç kimsenin yer almadığı bir törenle defnediliyor.

Irak’ın Necef kentindeki cenaze töreninde, corona virüsten yaşamını yitiren kurban kepçenin çölde açtığı ıssız bir mezarlıkta toprağa veriliyor. Ölen kişinin bazı yakınları ise, sadece tabuta dokunabildi.

Bir başka cenaze töreni ise, şimdiye kadar 11 bin 591 insanını corona virüs salgınında kaybeden İtalya’dan. Güneydeki Cisternino ilçesindeki törene katılan birkaç kişi, aralıklarla duruyor.
Mısır’ın sembolü piramitler gece yarısı kırmızıya büründü. Giza Büyük Piramiti üzerine, “Bizi güvende tutan kişilere teşekkürler”, “Evde kal”, “Güvende kal” gibi mesajlar yansıtıldı. 100 milyonluk nüfusu ile Arap dünyasının en büyük ülkesi olan Mısır’da şu ana kadar, 656 corona virüs vakası, 41 ölüm rapor edildi.Virüsün yayılmasını engellemek için, turistik alanlar ve dini alanlar kapatıldı. Ülkedeki okullar ve üniversiteler de kapalı. Ayrıca ülkede, gece saatleri için sokağa çıkma yasağı da uygulanıyor.

EN ÇOK İZLENENLER

Son dakika haber: Yalnızca tabutuna dokunabildiler! Çöle gömüldü

Maile Gönder